Produktové školení u firmy Řehulka,s.r.o.

Ve dnech 20. a 27.5.2015 se uskutečnilo v Prostějově produktové školení u firmy Řehulka s.r.o. Bylo to první školení tohoto typu a rozsahu od výrobce sporáků a sporákového kování vůbec. A bylo co sledovat.

Nejenom to, že zástupce pořádající firmy pan Řehulka ml. probral celý sortiment výroby, její historii, ale ukázal i trendy dalšího vývoje a porovnání stavu u nás a např. v Rakousku, kde je kamnařina na nejvyšší úrovni v Evropě. Na jednotlivých prvcích (trouby, rámy, dvířka,atd.) vysvětlil možnosti záměn, úprav a doplňků, na detailech provedení upozornil na chyby při osazování a další tzv. „vychytávky“.

Toto vysoce odborné školení bylo navíc podpořeno dalšími přednášejícími a to panem Vilémem Königem, který přispěl i zajímavým pohledem do historie konstrukcí sporáků (např. doložil na snímcích, že naši předci již dávno používali i sekundární vzduch pro spalování, apod.) a také já (Ing. Antonín Šimáček) jsem doplnil informace novými změnami v legislativě a ukázkami ze soudní praxe. Zajímavá diskuse se rozvinula na téma „Přepočítávacího programu“ od Svazu rakouských kamnářů, zda je to pro nás kamnáře pomoc nebo další forma šikany. Myslím si, že se v debatě potvrdilo, že je to dobrý nástroj pro naše individuální navrhování a stavění a kamnáři ho začnou více používat, ale o této problematice někdy jindy a samostatně.

Mezí účastníky školení byla i skupina slovenských kamnářů, kteří neváhali jet mnohdy i stovky kilometrů (až od Popradu apod.), aby se setkali s českými kamnáři při školení u firmy Řehulka,s.r.o. Myslím si, že jejich zájem a účast je tou nejlepší vizitkou pro konané školení.

Dobrá nálada a přátelské vztahy se ještě více potvrdily při večerní společenské akci, kdy nechybělo dobré jídlo (na grilu od hostitelské firmy), pití a mnoho vtipů a historek. ... Jen těžko se odcházelo.

Věřím, že taková povedená akce se někdy zopakuje, a ti, co se nezúčastnili mohou litovat. Díky za takové školení.

 

Ing.Antonín Šimáček

 

 

 

 

Cílem sdružení je podporovat a rozvíjet činnosti související s řemeslem kamnář

 

 

Copyright © 2013 ČESKÝ KAMNÁŘSKÝ INSTITUT, z.s.