GRENA,a.s. pomáhá kamnářům

Dne  21.května 2015 se uskutečnilo opět produktové školení ve firmě  GRENA,a.s. ve Veselí nad Lužnicí. Jak už je zvykem, a zúčastnění kamnáři to svou účastí i aktivním zájmem znovu potvrdili, školení mělo vysokou odbornou úroveň.

Oproti školení v loňském roce, doznala výroba mnoha vylepšení, ať už to jsou nemalé investice do výroby, které zvýšily kvalitu třídění vstupního materiálu a tím i stálost a vysokou spolehlivost konečného produktu. Tak také technickou pomoc pro kamnáře, kdy všichni účastníci obdrželi prográmek na výpočet velikostí mřížek do obestaveb krbů.

Tento výpočet prohlubuje původní postup výpočtu, který je mimo jiné uveden v katalogu stavebních materiálů pro krby a kachlová kamna SILATERM v kapitole „Rady nad zlato“ (produkty firmy KRBY TURBO, s.r.o.). Přínosem a vylepšením je upřesnění hodnoty množství prostupu tepla na měrnou jednotku 1m2 plochy obestavby přes výrobky GRENAISOL a to v jednotlivých sílách - 30 mm, 40 mm a 50 mm. Doposud jsme pracovali s jednotnou hodnotou 0,2 kW/1m2/hod. Toto je jistě pomoc kamnářům a cesta správným směrem.

Když k tomu připočtu i vysokou úroveň společenské stránky setkání, tak musím konstatovat, že školení firmy GRENA a.s. se řadí mezi ty nejlepší z těch, které se pro kamnáře připravují.

Tedy špičkové produkty i servis  pro kamnáře . Co více si přát?

 

Červen 2015

Ing.Antonín Šimáček

 

Cílem sdružení je podporovat a rozvíjet činnosti související s řemeslem kamnář

 

 

Copyright © 2013 ČESKÝ KAMNÁŘSKÝ INSTITUT, z.s.