Chystá se Nová zelená úsporám. Jste na ni připraveni?

V současné době probíhá připomínkové řízení dokumentu 34/15 – Změna dokumentace programu Nová zelená úsporám (ident. č. 115 280), kterou zpracovává a předkládá do vlády Ministerstvo životního prostředí. Realizace programu potrvá do 31.8.2023 a předmětem podpory budou následující podprogramy:

  • NZÚ – rodinné domy, který obdrží ……………..49% všech prostředků

  • NZÚ – bytové domy, který obdrží………………..21% všech prostředků

  • NZÚ – budovy veřejného sektoru…………………30% všech prostředků

Množství finančních prostředků (z prodeje emisních povolenek) a přesné podmínky jednotlivých výzev budou následovat po schválení Programu NZÚ.

Proč tedy otázka v úvodu?

Zjistil jsem na webových stránkách Státního fondu životního prostředí (úvodní stránka -> výrobci a dodavatelé -> výrobci -> vyhledávání v seznamu výrobků a technologií), že již máme i my kamnáři v těchto seznamech výrobky, které můžeme nabízet zákazníkům a do programu Nová zelená úsporám se aktivně zapojit. Pro návrh topení pomocí teplonosného média jsou to např. KV 6.6.2.TV, KV 025 W 02BD od firmy Romotop, a.s. nebo Aquador Blok 10 nebo Aquador Blok 15 od firmy Banador s.r.o.

Také mezi poskytovateli a realizátory (zatím seznam o cca 140 firmách) jsou již i první kamnářské firmy, ale např. z Cechu kamnářů ČR je jich jen pár, což si myslím, že je škoda. Cechovní kamnáři se pravidelně proškolují a měli by tedy být mezi těmi, kteří se aktivně zapojí i do tohoto programu.

Proto i aktuální nabídka pro složení zkoušky z profesní kvalifikace Kamnář montér topidel na biomasu s teplovodním výměníkem (viz jiný článek) přichází v pravý čas.

Zkoušky začínáme realizovat od měsíce dubna ve spolupráci s autorizovanou osobou (RENOME CZ s.r.o.), která již toto oprávnění má.

Věřím a přeji Vám, aby i Vy jste se dostali do seznamu oprávněných osob a mohli být mezi těmi, co se budou podílet na realizacích z programu Nová zelená úsporám. 

 

 

 

Cílem sdružení je podporovat a rozvíjet činnosti související s řemeslem kamnář

 

 

Copyright © 2013 ČESKÝ KAMNÁŘSKÝ INSTITUT, z.s.